Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 2023

Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa’da yaşayan aile, arkadaş ya da akraba ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi kategorisine başvuru yapması gerekmektedir.

Aile ve arkadaş ziyareti vize başvurularında hazırlanması gereken evrak listesi ile birlikte aynı zamanda iş hayatına ait evraklar ve mali durumun beyan edildiği belgelerde başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Fransa Arkadaş Ziyareti Vizesi

Vize başvuru sahibinin masrafı davet eden kişi tarafından ya da Türkiye’deki bir sponsor aracılığı ile karşılanacak olması halinde o kişilerin de hem şahsi hem mali hem de iş durumu ile ilgili belgelerini dosyaya eklenmesi gerekir.

Fransa aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi için yapılacak olan işlemlerde davetiye ve dilekçe içeriği belirlenmiş olan şekil ve şartlara bağlı olarak hazırlanmalıdır. Başvuru sahibinin daha önce Schengen vizesi şartlarını karşılayan bir ülkeye ziyareti olmaması durumunda biyometrik parmak izi kaydını yaptırması istenir.

Fransa Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Randevu tarihinde başvuru sahibinin konsolosluk vize merkezinde bulunması zorunludur. Fransa aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar;

  • Ulusal mevzuata uygun Fransa davet mektubu.
  • Ziyaret bitim tarihinden sonra 3 ay kullanılabilen pasaport.
  • İspatlanabilir beyanlara dayanacak şekilde doldurulmuş vize başvuru formu.
  • Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün fotokopisi.
  • Ziyaret süresini kapsayan 30.000 Euro teminatlı Schengen sağlık sigortası.
  • Tüm seyahati kaplayacak şekilde ulaşım aracı ve konaklama rezervasyon belgeleri.
  • Biyometrik vesikalık şartlarına sahip olan fotoğraf.
  • Schengen vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont.
  • Başvuru sahibinin durumunu gösteren evraklar.
  • Başvuru sahibinin mesleki evrakları.

Fransa Aile Ziyareti Vizesi

Başvuru sahibinin Türkiye’den sponsorluğunu üstlenenlerin Fransa aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için istenen evrakları tamamlaması gerekir. Sponsora ait finansal ve mesleki belgeler ile birlikte dilekçe hazırlanmalıdır.

Vize ücreti ülkede kalınacak süreye göre değişkenlik gösterir, ödenmesi gereken ücret vize merkezi tarafından hesaplanır ve buna göre ödemeler gerçekleşir.

Fransa’ya Davetiye İle Gitmek

Ziyaret vizesinde davet mektubu en önemli belgeler arasındadır, davet eden kişinin Fransa’daki belediyeden alacağı davetiye belgesi başvuru sahibinin dosyasında kesinlikle bulunmalıdır.

Ayrıca davet sahibi Fransa vatandaşı olduğunda kimlik fotokopisi ile birlikte ikamet ettiği eve ait tapu ya da kira kontratı fotokopisi ve hazırlanan belgelere eklenmelidir. Bununla birlikte vize başvuru formu online olarak İngilizce ya da Fransızca olarak tamamlanmalıdır.

Eksiksiz olmasının yanı sıra aynı zamanda evraklar ile ispatlanabilir beyanlara dayanmalıdır, 18 yaşından küçük başvuru sahipleri adına imza yetkisi aile bireylerine aittir.

Vize Başvurusunda Ret

Fransa aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi 5 iş günü içerisinde sonuçlanır ancak yaşanan aksiliklerden dolayı uzama ihtimali bulunmaktadır bu yüzden sıkıntılar göz önünde bulundurularak başvuru sürecinin seyahatten daha erken bir tarihe çekilmesi tavsiye edilir.

Yapılan vize başvurusuna ret cevabının alınması olasılıklar içerisindedir genel olarak evrak düzensizliği ya da güncellik gibi kriterlerden dolayı yapılan başvurular ret edilir. Ayrıca yanlış beyan, istisnai durumlar, terörle ilişik, toplum sağlığı ve güvenliğini tehdit gibi konularda ret başlığı arasında sunulur.

Vize Başvuru Merkezi

Vize başvurusunun ret edilmesi halinde ücreti geri iade edilmez bu yüzden hem maddi hem de zaman açısından kayıp yaşamamak için başvurunun özenle takip edilmesi gerekir. Evraklar yasalara ve vize şartlarına uygun olmalı aynı zamanda resmi kaynak oluşturan her türlü kriteri karşılamalı.

Bu konuda konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerinin hukuk danışmanları başvuru sahibine yol gösterir böylelikle vize sürecinde ret riski en az seviyede tamamlanır.

Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 2023 S.S.S

Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

Fransa Aile, akraba ve arkadaş vizesi alabilmek için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir.

Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 2023 Kaç Günde Çıkar?

Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş ziyareti vizesi ortalama olarak 5-7 iş günü içinde sonuçlanır.

Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 2023 Ücreti Ne Kadar?

Fransa Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyaret vizesi konsolosluk harç ücreti 80 Euro, hizmet bedeli 30 Euro'dur.

Fransa Vize Ücreti sayfamızdan bilgi alınız.