Fransa Çalışma Vizesi

Uzun süreli olan konaklamalara dair Fransa çalışma vizesi başvuru formu ya da aile birleşimi gibi alternatiflere yer verilir. Seyahat amacınızı çalışmak üzerine beyan etmeniz halinde:

 • Uzun süreli izin vizesine dair başvuru formunun doldurulması beklenir.
 • Kişisel ve kuruma özel belgelerin eksiksiz olarak paylaşılması istenir.

Fransa çalışma vizesi almak isteyenlerin her bir belgeyi hazırlaması ve randevu üzerine yetkili mercilere başvurması gerekir. Görüldüğü üzere sadece başvuru formu ile sınırlı kalınmaz arkasından güncel belgeler de gelir.

Fransa Çalışma Vizesi Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Tüm vize tiplerinde olduğu gibi Fransa çalışma vizesi başvuru formu ücretsiz indir seçeneklerine yer verilir. Bu yönde tercihte bulunanlar herhangi bir ücret tahsis etmeden indirme işlemlerine geçer.

Bilgisayara indirilen PDF dosyasının kaydedilmesi gerekir. Ancak sayfalar üzerinden kaybetme işlemlerine başvuranlar talep edilen bilgileri sıralamaya başlayabilir.

Fransa Çalışma Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Asli belge olarak kabul edilen vize başvuru formunu uzun süreli konaklama için elzem görülür. Diğer belgeler kadar önemli olan başvuru formuna girilen tüm bilgiler değerlendirmeye alınır. Fransa çalışma vizesi başvuru formu nasıl doldurulur merak edenler:

 • Fransızca olmak şartıyla talep edilen tüm bilgileri sıralamaya başlamalıdır.
 • Bilgilerin belgelerde yer alanlar ile aynı olması üzerine olumlu yönde sonuç alınır.

Bu anlamda forma girdiğiniz bilgilerin her birini kontrol etmenizde fayda var. Hatta kontrollü bir şekilde vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin önceliği danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak oluyor. Sadece vize başvuru formu değil devamında gelen gerekli belgeler için de yardım almanız en doğrusu olacaktır.

Fransa Çalışma Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

90 günlük yasal sınıra bağlı olarak çalışma vizesine başvurulabilir. Bunun için vatandaşlar Fransa Konsolosluğu ile görüşme sağlayabilir. Aynı şekilde Fransa Büyükelçiliği tarafından da başvurularınız değerlendirmeye alınır.

Fransa Çalışma Vizesi Süresi Ne Kadar?

İlk defa çalışma vizesi alacak olan vatandaşlar için 1 yıllık yasal sınıra yer verilir. Bu sınırın akabinde uzatmak isteyenlerin aynı yetkili merciler üzerinden taleplerini iletmeleri beklenir. 1 yıllık süreç dolmadan başvurunuzu yapmanız gerekir.

Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa’da bir iş teklifi aldınız ve çalışmak istiyorsunuz diyelim. Bunun için öncelikle Fransa çalışma vizesi almanız gerekmektedir. Uzun süreli ya da kısa süreli vize olarak iki çeşidi bulunan bu vizelerde, iş durumunuz hangisini kapsıyorsa ona göre bir müracaatta bulunmanız gerekmektedir. Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar listesi için talep edilen belgeler aşağıda yer aldığı gibidir.

 • En az 6 aylık geçerlilik süresi bulunan ve son 10 yıl içerisinde alınmış olması gereken pasaport
 • Fransa’da çalışacak olan kişinin kimlik kartı ve kimlik kartı fotokopisi
 • Fransa’da çalışmak isteyen kişinin gelir durumunu beyan eden son 3 aya ait güncel maaş bordrosu
 • Fransa’da çalışmak için gerekli olan vize başvuru formu (Fransızca olarak doldurulmalı ve sizden talep edilen evraklar ile burada yazılan bilgiler uyuşmalıdır.)
 • Fransa’da çalışmak isteyen kişiye dair sabıka kaydı
 • Fransa’da çalışmak isteyen kişinin tüm aile bilgilerinin yer aldığı tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği
 • Fransa’da bulunan iş verenin bilgileri
 • Fransa’da çalışalacak olan firma, kurum ya da iş yerine dair adres ve bilgiler
 • Fransa’da çalışmak isteyen kişinin kalacağı yer ve uçak rezervasyonunu içeren bilgiler
 • 2 adet usule uygun olarak çektirilmiş biyometrik fotoğraf

Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar listesi için aklınıza takılan tüm sorularınız için bizleri arayabilir ve sizlere vereceğimiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Fransa Çalışma Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Kısa süreli kalma gerektiren iş vizeleri 15 gün içerisinde belirli olmaktadır. Ancak ikamet izni gerektiren uzun süreli vizeler için bu zaman daha da uzamakta ve neredeyse 3 aya yakın bir süreci kapsamaktadır. O yüzden uçak bileti ya da iş başı gibi durumlarınızı bu ihtimalleri göz önünde bulunduracak şekilde ayarlamanızı tavsiye ederiz.

Fransa Çalışma Vizesi Kolay Alınıyor mu?

Eğer evraklarınızı tam ve eksiksiz bir şekilde teslim etmiş ve sizden istenilen özelliklere de sahip iseniz o zaman vize konusunda bir sorun yaşamazsınız. Bunu daha kolay bir hale getirmek için çalışacağınız yerden bir davet mektubu talep etmeniz gerekmektedir. Bu da zaten istenen evraklar arasında yer almaktadır.

Fransa Konsolosluğu Ankara

Fransa Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ile vize başvurularını tamamlayabilirsiniz. Hangi tür vize başvurusunda bulunacağınıza göre doldurmanız gereken form da değişim arz etmektedir. İnternet sitesi üzerinden gerekli olan form indirme adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Paris Caddesi Numara 70, Kavaklıdere adresinde bulunan konsolosluğa gerekli evrakların teslimi tamamlanacaktırFransa Konsolosluğu işlemlerinizi vize talep aşamasından vize sürecinin takip edilmesine kadar firmamız aracılığı ile gerçekleştirme imkanınız vardır. Alanında uzman olan temsilcilerimiz size gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz sunacaktır.

Fransa Konsolosluğu İstanbul

Fransa Konsolosluğu İstanbul temsilciliği sadece vize alma adımlarında değil aynı zamanda Fransa vatandaşlarının adli ve idari işlem adımlarının takip edilmesinde de hizmet vermektedir. Örneğin Türkiye’de gerçekleşen nüfus işlemlerinin  ( doğum, ölüm gibi ) konsolosluk aracılığı ile tenfiz aşamasının tamamlanması istenir. İstiklal Caddesi, 4 Taksim adresi aracılığı ile İstanbul temsilciliğine erişebilirsiniz. Pandemi sürecinde bazı işlem gruplarının sadece dijital olarak tamamlandığını da unutmamalısınız. Yetkililer ile iletişim kurarak sizin işlem biriminizin dijital sistem üzerinden  mi yüz yüze mi gerçekleşeceğine dair bilgi almanız gerekir.

Fransa Konsolosluğu İletişim

Fransa Konsolosluğu iletişim aşamasında +90-312-455-4545 ve +90-212-334-8730 numaralarını kullanabilirsiniz. Bu telefon numaraları sorularınıza sadece mesai saatleri içerisinde yanıt verecektir. İletişim adımlarında kişilerin hem randevu adımları hem de gerçekleştirecekleri başvuru için gerekli evraklara dair bilgi alması mümkün kılınmıştır.

[email protected] mail adresi de aktif çalışmaktadır. Mail adresine gönderilen iletilere olabildiğince hızlı ve nitelikli şekilde yanıt verilecektir. Vize itiraz adımlarından alınan hizmetin olumlu olumsuz yönlerini belirtmeye kadar tüm işlemleri bu iletişim numaraları aracılığı ile tamamlama hakkınız vardır. Fransa Konsolosluğu aktif hizmet kapasitesi ile işlemlerinizi zorluk yaşamadan tamamlanmanızı mümkün kılacaktır.

Fransa Konsolosluğu Randevu

Fransa Konsolosluğu randevu alma sürecinde almış olduğunuz gün ve tarihte revizyon yapma hakkınız vardır. Resmi birimlere bu talebini iletmeniz yeterli olacaktır. Randevu aşamasında gerçekleştireceğiniz işleme bağlı olarak yanınızda hangi belgeleri getirmeniz gerektiği konusunda da bilgilendirme sunulacaktır. randevu işlemleri pandemi dönemi ile önem kazanmıştır. Kalabalık bir ortam oluşturulmaması için sadece randevu alan kişilerin başvurusu kabul edilir.

Fransa Oturum İzni Başvurusu

Fransa oturum izni başvurusu sırasında belgelerin temin adımlarının güncel ve sahih olmasına dikkat edilmelidir. Oturum izni başvurusu sırasında verilen belgelerde bir sorun olması ya da eksiklik meydana gelmesi direkt olarak başvurunun ret yanıtı almasına neden olacaktır.

Fransa oturum izni alma sürecinde başvuru aşamalarını tek başınıza tamamlamak istemiyorsanız, anında resmi birimlerimize başvurarak firmamızdan destek alabilirsiniz. Hem başvuru adımlarının devam ettirilmesi hem de sürece dair tarafınıza gerekli olan bilgilendirmelerin sunulması mümkün kılınacaktır.

Fransa Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Fransa oturma izni kaç günde çıkar; en geç 1 aylık zaman zarfında oturum izninizin sorunsuz şekilde çıkması mümkün kılınmıştır. Bu zaman zarfında kişilerin pandemi koşullarını da dikkate alması gerekiri. Sadece oturum izninde değil aynı zamanda vize alma sürecinde de terslikler meydana gelebilir. Oturma izni alma aşamasının sonrasında kesin tarihli bir organizasyona katılacaksanız başvurularınızı normalden daha öncesinde iletmeye de ayrıca dikkat etmelisiniz. Oturum iznine dair sorun meydana gelmemesi için firmamızın birimlerince tüm önlemler alınmıştır.

Fransa Süresiz Oturum İzni Şartları

Fransa süresiz oturum izni şartları arasında kültürel entegrasyon temel kıstastır. Kalıcı oturum izni alacak olan kişilerin öncelikle ülkenin diline dair bilgi sahibi olması gerekmektedir. Fransızca kurslarına katılım sağlayarak ülkenin dilinin öğrenmesi yolunda adım atılması gerekir. Onay alabilmek için devlet tarafından hazırlanan temel bilgiler sınavından da geçer not alınması gerekir.

Fransa oturum izni almak isteyen kişilerin eğitim maksadı ile başvuru yapmaları durumunda olumlu yanıt almaları çok daha kolay olmaktadır. Hem Türkiye’deki eğitim durumu hem de Fransa’da kabul alınan okula dair tüm bilgilerin sunulması gerekir.

Fransa Oturum İzni Gerekli Evraklar

Fransa oturum izni gerekli evraklar değerlendirilirken eksiklik fark edilmesi başvurunun reddine neden olur. Gerekli evrakların derlenmesinin hemen sonrasında denetimler başlayacaktır. Kişilerin hem vukuatlı nüfus kayıt örneklerini hem de sabıka kayıtlarını noter onaylı şekilde Fransızcaya çevirdikten sonra sunmaları gerekir. Ayrıca kalınacak olan ikamet adresi de belirtilmelidir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye bu konuda bilgi vermek ile sorumlusunuz.

Fransa Çalışma Vizesi S.S.S

Fransa Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa Çalışma Vizesi uzun süreli bir ulusal vizedir. Fransa Çalışma Vizesi alabilmek için Fransa'dan iş teklifi almak gerekir. Uzun süreli Fransa vizeleri başvuruları için Fransa konsolosluklarından şahsen randevu alınmalıdır.

Fransa Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uzun süreli Fransa vizelerinin sonuçlanma süresi 15-30 iş gününü bulabilmektedir.

Fransa Çalışma Vizesi Ücreti Nedir?

Fransa Çalışma Vizesi alabilmek için ödenecek konsolosluk harç ücreti 150 Euro'dur.

Fransa Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.