Fransa Erasmus Vizesi

Eğitim, her yaştan her türden insanın doğal bir hakkıdır. Ancak eğitim durumunu ve bu eğitimin içeriğini çoğu zaman insan kendisi belirler. Global dünya şartları içerisinde eğitim, artık eski dönemlere nazaran çok daha önemli ve çok daha ayırıcı bir özellik haline gelmiştir. İyi bir iş bulma ve meslek edinme anlamında özellikle ülkemizdeki şartlar düşünüldüğünde, aranılan kriterler yüksek boyutlara ulaşabilmektedir. Bu yüzden iyi bir kariyer hedefi olan kişilerin kaliteli eğitimlr alması neredeyse zorunlu hale gelmektedir.

İşte kişilerin kendilerini geliştirmeleri, iyi bir kariyer hedeflemeleri ya da farklı bakış açıları oluşturmaları adına, farklı eğitim programları tasarlanmaktadır. Bunlardan en ünlüsü ve en çok tercih edileni de erasmus öğrenci değişim programlarıdır.

Eğer siz de yurtdışında kısa bir süre de olsa eğitim almak ve kendinizi geliştirmek isterseniz o zaman Fransa erasmus eğitim programını tercih edebilirsiniz. Çünkü Fransa, eğitime her daim önem veren, yenilikçi ve modern bakış açılarına sahiptir. Çoğu öğrenci için bu ülkede eğitim almak, büyük bir ayrıcalık olacaktır.

Fransa erasmus eğitim programı ve vize işlemleri hakkında aklınıza takılan her türlü soru için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere vize işlemleriniz ve sorularınız hakkında yardımcı olmak bizlere mutluluk verecektir.

İletişim:

Telefon: 0850 220 37 34

Mail: [email protected]

Fransa Erasmus Vizesi Veriyor mu?

Bilindiği üzere her ülkenin kendi eğitim politikası vardır. Kişilerin topluma ve kendilerine yararlı birer birey olmaları açısından en etkili yol öncelikle eğitimdir. Durum böyle olunca ülkeler de, bu konuda kendilerini geliştirmeye ve yenilikçi eğitim politikaları benimsemeye başlamışlardır. Bunlar arasında en iyi örnek Fransa’dır. Çünkü Fransa, gerek üniversiteleri gerekse bu okullardaki eğitim modeli ile, örnek alınan ülkeler arasında yer almaktadır. Bu durum baz alındığında, yurtdşında eğitim denildiğinde öğrencilerin aklına ilk gelen ülkelerden biri Fransa olmaktadır.

Hem ülkenin güzelliği, hem de yaşam şartlarındaki kalite sayesinde pek çok Türk vatandaşının gözde tercihlerinden biri olan Fransa, vize işlemleri konusunda biraz katı olmasına rağmen, profesyonel bir firma ile istenen evraklar temin edildiğinde vize almada sorun yaşamayacağınız bir ülkedir. Bu yüzden eğer sizler de Fransa erasmus eğitim programına katılacaksanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı eğitimleri denildiğinde, bu programlara katılacak olan öğrencilerin büyük bir kısmı vize konusunda tedirgin olmaktadır. Hatta birçok öğrencinin aklında Fransa erasmus vizesi veriyor mu şeklinde haklı sorular oluşmaktadır. Bu gibi konularda merak ettikleriniz için bizlere danışabilirsiniz.

Fransa, erasmus eğitimi için vize veren ülkeler arasında yer almaktadır. Bu yüzden eğer yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, sizlere güzel avantajlar sağlayacak olan bu ülkeyi tercih edebilirsiniz.

Fransa, vize işlemleri konusunda biraz katı bir politika izlese de, erasmus eğitimine katılacak olmanız, evraklarınızı doğru ve tam bir şekilde teslim etmeniz doğrultusunda vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Ancak ilk kez bir ülke için vize alacaksanız o zaman bu işlemlerde hata yapmamak ve olası bir sorunu önlemek adına mutlaka, vize işlemlerinde sizlere yardımcı olacak bir kurum ile çalışmanızı öneririz.

Fransa Erasmus Eğitim Okulları

Fransa hemen hemen her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da modern ve yenilikçi bir anlayışı benimsemektedir. Eğitime verdiği önem doğrultusunda ülkede pek çok üniversite bulunmakta ve bu üniversitlerin her birisinde kaliteli eğitimler verilmektedir.

Pek çok ülkenin aksine, lise sonunda bir yüksek öğrenim kurumunda eğitime başlayan öğrencilerin sağlık sigorta masrafları ile okul harç ücretleri, devlat tarafından karşılanmaktadır. Bu da eğitime verilen önemi gözler önüne seren büyük bir ayrıntı olarak görülebilir.

Fransa’ da bulunan okullar için her sene binlerce öğrenci erasmus eğitim programlarına başvuruda bulunur. Farklı pek çok ülkeden binlerce öğrenci de, Fransa tarafından kabul edilir. Gerek lisans eğitiminin tamamı için gerekse erasmus eğitimi için bu ülkeye gelen öğrenciler, hayatları ve kariyerleri için önemli bir adım atmış olur ve birçok deneyim kazanır.

Fransa için erasmus programına başvuruda bulunan öğrenciler genellikle Fransa erasmus eğitim okulları konusunu merak etmektedirler. Fransa’ da toplam 87 adet üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerden sadece 20 tanesi Paris’ te bulunmakta. Geri kalan 67 üniversite’ de ülkenin çeşitli şehirlerinde bulunmaktadır.

Bu okulların her birinde verilen eğitim hemen hemen aynı kalite ve standartlardadır. Bu okullardan mezun olan öğrenciler her ülkede geçerli olacak bir diplomaya sahip olurlar. Bu yüzden Fransa’ da okuyan ya da bir dönem boyunca burada eğitim gören erasmus öğrencileri, mesleki hayatlarında diğer öğrencilere göre ön planda yer alacaklardır.

Fransa üniversitelerinde her branşta eğitim verilmektedir.

Fransa Erasmus Eğitim Masrafları

Fransa erasmus eğitim programı kapsamında, öğrencilerin akıllarına takılan pek çok soru vardır. Ancak bunlar arasından en merak edileni de Fransa erasmus eğitim masrafları konusudur.

Fransa’ da hayat biraz pahalı olsa da bu durum aslında Paris gibi büyük şehirler için geçerlidir. Daha küçük şehirlerde fiyatlar hemen hemen her konuda çok daha uygundur. Bu şehirlerde bulunan üniversitelerde alacağınız eğitim de, diğer büyük şehirlerdeki üniversiteler kadar kaliteli olacaktır.

Fransa erasmus eğitim programı için hak kazanmış iseniz o zaman genel olarak eğitim masrafları ve kalacak yer gibi masraflar okulunuz tarafından karşılanmaktadır. Buna ‘ Erasmus Hibesi ‘ adı verilir. Ancak erasmus programlarına, bu hibe olmadan da katılmak mümkündür.

Fransa’daki devlet üniversitelerindeki harç ücretlerinin devlet tarafından karşılandığını söylemiştik. Buna bağlı olarak 1 senelik harç ücretlerinin 110 ila 680 Euro arasında olduğunu belirtelim.

Ancak özel okullar için masraflar kişiler tarafından karşılanır ve bu masraflar da her özel eğitim kurumunda farklılık gösterir.

Fransa’da eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler, ülkenin kendi vatandaşlarından oluşan öğrenciler ile aynı haklara sahiptir. Bu da Fransa’ da okumak isteğinin güdülenmesi için ayrı bir olumlu nedendir.

Fransa’daki okullarda dünya çapında hemen hemen her alanda, tanınmış ve kaliteli isimler yetişmiştir. Bu yüzden bu okullarda kısa bir süreliğine dahi olsa eğitim olmak, hayat kalitenizi fazlasıyla yükseltecek, size bambaşka ufuklar katacaktır.

Fransa Erasmus Vize

Fransa eramus vize, erasmus öğrenci değişim programına katılan ve bu ülkede eğitim görecek olan öğrencilerin alması gereken bir vizedir. Bu vize 90 gündan daha fazla süreyi kapsayacağından dolayı ulasal vize olarak tanımlanabilir. Bu yüzden uzun süreli vize kategorisinde yer alır. Erasmus için Fransa’ ya gidecek olan öğrencilerin vize almak için, gidiş tarihlerinden en az iki ay evvel vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Erasmus hibesi alan kişilerin, konaklama ve diğer masrafları karşılanırken, hibe almayan öğrencilerin ise masraflarını kendileri karşılayacak yeterlilikte bir bütçe sahibi olması gerekmektedir.

Erasmus dahilinde herhangi bir ülkeye gidecek olan öğrenciler için program süresi 3 ile 12 ay olarak belirlenmiştir. Yani eğitim durumuna göre burada bulunabileceğiniz sürede farklılık söz konusudur.

Fransa için erasmus vizesi alacak olan kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken en önemli durum; evrakların ve aranılan şartların tam olarak sağlanmasıdır. Bu durum sağlanmadıktan sonra kişilerin vize başvurusu olumsuz olarak yanıtlanacaktır. Bu yüzden özellikle ilk defa bir vize başvurusunda bulunacaksanız mutlaka sizlere bu konuda yardımcı olabilecek ve evrak takibini yapabilecek profesyonel bir kuruluştan yardım almanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Fransa Erasmus Eğitim Vizesi İçin Gerekli Şartlar

Fransa’da erasmus dahilinde eğitim alacak öğrencilerin öncelikle belirli şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Bu şartlar; öğrenciler not ortalaması ve erasmus için uygulanan sınavdan, belirlenen puanı almalarıdır. Peki, bu şartları sağlayan ve  Fransa erasmus eğitim programı dahilinde bu ülkeye gidecek olan öğrencilerden vize başvuru için hangi evraklar istenmektedir?

Fransa erasmus eğitim vizesi için gerekli şartlar yani sizden istenecek evraklar aşağıdaki maddelerde yer almaktadır:

 • Erasmus için kabul belgesi
 • Varsa kişilerin masraflarının karşılanacağına dair Erasmus hibe belgesi
 • En az 2 yıl geçerliliği olan bir pasaport
 • Nüfus kağıdı ve fotokopileri
 • Güncel, imzalı ve kaşeli öğrenci belgesi
 • Yine güncel imzalı ve kaşeli transkript
 • Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği ( aile bilgilerini göstermeli )
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Sponsor olacak kurum ya da kişiye dair evraklar ( sponsor olunduğuna dair yazı, sponsor olan kişinin ya da kurumun banka hesap dökümü vs)
 • Sponsor olan kişi çalışıyor ise, maaş bordrosu
 • Emekli ise emekli olduğunu gösteren evraklar
 • Öğrencinin gelirini gösteren evraklar
 • Noterden tasikli bir taahhütname (yeminli tercüman tarafından Fransızca şekilde yazılmalı)
 • Eğitim programı sertifikası
 • Fransa’ da gidilecek olan okul tarafından gönderilen bir kabul mektubu
 • Öğrencinin kendi okulundan onaylı eğitim programı için gerekli evraklar
 • Uçak bileti ve kalınacak yer için rezervasyon bilgileri
 • Eğer kişi mezun olmuş ise diploması

Görüldüğü üzere Fransa erasmus eğitim programı için talep edilen evraklar diğer ülkelere nazaran biraz daha detaylıdır. Zaman zaman bu evraklar ya da aranılan şartla konusunda güncellemeler yapılmakta ve bu listede değişiklikler meydana gelebilmektedir. Vizenizde bir sorun çıkmaması ve vize işlemleriniin olumsuz yanıt almaması adına mutlaka bu evrakları eksiksiz bir şekilde, ilgili başvuru merkezlerine teslim etmeniz gerekmektedir. Ayrıca evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi tek başına yeterli olmayacaktır. Çünkü size belirtiği gibi olmayan yani aslına uygun olarak hazırlanmamış evraklar da, vize başvuruzun olumsuz sonuçlanması anlamına gelir. O yüzden bu iki durumu da son derece özen göstermeli ve dikkat etmelisiniz.

İşte bu yüzden gerek Fransa erasmus eğitim programı gerekse vize işlemleri için aklınıza takılan her konuda, firmamız üzerinden danışmanlık hizmeti alabilir ya da bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa Erasmus Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İster seyahat ister iş isterse eğitim açısından olsun, vize konusunda en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de, başvuru sonrasında bu sonuçların ne zaman açıklanacağı yani vizenin ne zaman çıkacağıdır.

Vize işlemleri kapsamında her ülkenin kendisine özgü bir prosedürü bulunmaktadır. Bu durum bazen süreye de yansımaktadır. Ancak hemen hemen her ülke için kısa süreli vizeler ( eğitim, turistik, ale ziyareti, iş gezisi vs. ) daha kısa sürelerde belirlenirken, uzun süreli vizelerin açıklanma tarihi ise yaklaşık olarak 30 ila 40 gün arasında değişkenlik göstermektedir.

Fransa Oturum İzni Başvurusu

Fransa oturum izni başvurusu sırasında sunulan belgelerin güncel ve gerçeği yansıtır konumda olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca resmi prosedürlerin de yakından takip edilmesi gerekir. Anında firmamız ile iletişim kurarak Fransa oturum izni alma yolunda danışmanlık talep edebilirsiniz. Fransa oturum izni alma aşamasında kişilerin hem evraklarının derlenmesi hem de resmi adımların takip edilmesi firmamız tarafından üstlenilebilir.

Fransa Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Fransa oturma izni kaç günde çıkar bir aylık süre içerisinde Fransa’nın oturum iznine yanıt vermesi beklenmektedir. Oturum izni alabilmek için başvurularınızı yaparken pandemi koşullarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu nedenle meydana gelebilecek olan olası aksaklıklardan da haberdar olmanız sürecin yönlendirilmesi için başarılı olacaktır. Oturum izni başvurusu yapılırken D türü vize üzerinden başvurunun iletilmesi gerekir. Bu vize 90 günden fazla kalacak olan kişiler için hazırlanmış seçenektir.

Fransa Süresiz Oturum İzni Şartları

Fransa süresiz oturum izni şartları aracılığı ile gerekli olan incelemelerin yapılmasının sonrasında başvuru adımı tamamlanacaktır. Süresiz oturum izni alabilmek için kişinin sağlık sigortasından ülkeye kültürel manada entegrasyonlarının tamamlanmasına kadar tüm aşamalarda gerekli olan onayı vermesi gerekir.

Fransa oturum izni alacak olan kişilerin özellikle Fransızca kurslarına devamlılık sağlaması da önem arz eder. Bu şekilde kültürel doku için olumsuz bir duruş sergilememeleri mümkün kılınır. Ayrıca devletin yapmış olduğu resmi temel bilgiler sınavından da geçer bir notun alınması gerekir. bu aşamada eğitim sebebi ile ülkeye girecek olan kişilerin oturum izni almasının diğer alternatiflere göre daha kolay olduğunun da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Fransa Oturum İzni Gerekli Evraklar

Fransa oturum izni gerekli evraklar arasında sabıka kaydı ve nüfus kayıt örneğinin de yer alması gerekir. Bu belgelerin Fransızcaya çevrilmiş olması istenir. Ayrıca çevrilen metnin noter tarafından da onaylanması gerekmektedir. Evli olan kişilerin ailenin birliğini sağlamak amacı ile oturum başvurusunda bulunma hakkı da vardır. Evlilik cüzdanı ve evliliğin gerçekleştiğine dair diğer resmi evrakların başvuruda sunulması gerekir. Başvuru ret yanıtı alırsa ödediğiniz ücret iade edilmez.

Fransa Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar

Danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir ve Fransa Erasmus vizesi gerekli evraklar nelerdir öğrenerek başvurulara geçebilirsiniz. Başı çeken belgelerden bahsetmek gerekirse:

 • Vize talep formuna ihtiyaç duyulur ve imzalı olacak şekilde dosyaya eklenmesi istenir.
 • Fotokopisi ile birlikte olacak şekilde pasaportun ibraz edilmesi gerekiyor.
 • 5 x 4.5 mm ölçüleri üzerinden 2 tane biyometrik fotoğrafın hazırlanması esas alınır.

Biyometrik fotoğrafların güncel olması önem arz ediyor. Bununla birlikte beyaz fon üzerinden çekinmesi gibi şartlar üzerine temin etmelisiniz. Devamında gelen diğer belgeler ise şöyle:

 • Transkript kabul edilir ve bunun gibi öğrenci belgesinin de ibraz edilmesine izin verilir.
 • Öğrenci belgelerinin hem kaşeli hem de imzalı olması üzerine dosyaya eklenmesi istenir.

Tekrardan fotoğraflarda olduğu gibi belgelerde de güncellik önemli bir yere sahiptir. Her birinin güncel ve eksiksiz olması halinde başvurular geçerli sayılır. Öğrenci belgelerinden ziyade:

 • 18 yaşından küçük olan öğrencilere ilişkin ebeveyn imzalı olacak şekilde muvakafatname temin edilmelidir.
 • Hem aslı hem de kopyası olacak şekilde nüfus cüzdanına yer vermek gerekir.

Fransa Erasmus vizesi almak isteyenlerin eğitim programlarına dair tüm zorunlu belgeleri dosyalarına eklemelidir. Bunlar arasında başı çeke eğitim sertifikaları oluyor. Aynı zamanda eğitim programlarının masraflarına ilişkin teminatlara da yer verilir. Teminatlar sadece eğitim programlarını değil:

 • Konaklama masraflarını içerecek şekilde vize başvurularında değerlendirmeye alınır.
 • Eğitim burslarının dahi belgeler üzerinden belirtilmesi istenir.

Aynı zamanda seyahat sağlık sigortası Fransa Erasmus vizesi gerekli evraklar arasında yerini almıştır. Teminat için minimum sınır ise 30 bin Euro şeklindedir. Son olarak sigortanın uluslararası geçerliliğe sahip olması da dikkate alınan unsurlardan bir tanesidir.

Fransa Erasmus Vize Süresi Nasıl?

Eğitim programlarına göre vize süresi farklılık gösterir. Bunun için 3 ile 12 ay aralığına yer verilir ve değişim programlarının süresine bağlı olarak vizeye netlik kazandırılır.

Fransa Erasmus Vizesine Ne Zaman Başvurulur?

Erasmus programlarına dair 5 aylık süreç ele alınır. Vizenin veriliş süresi de 7 – 10 gün aralığında değişiklik gösterir.

Fransa Erasmus Başvurusu Nereye Yapılır?

Danışmanlık hizmetlerimiz ile ilgili belgeleri toplar ve Türkiye’de bulunan Fransa Konsolosluğu üzerinden kolaylıkla başvurulara geçebilirsiniz.

Fransa Erasmus Vizesi Başvuru Formu

Kriterlere uygun olan öğrenciler Fransa Erasmus vizesi başvuru formu ve de belgeleri üzerinden işlem görebilir. Bu konuya dair:

 • Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik programı merkezi üzerinden şartlara yer verilir.
 • Toplam not ortalamasına bağlı olarak başvurulara alınır.

Hatta bunlar arasına Erasmus hibesinin de katıldığını unutmamak gerekir. Nitekim belirli bir hibe neticesinde öğrencilerin eğitim görmelerine imkan tanınır. Erasmus eğitim programlarından faydalanmak isteyenler uzun süreli vize taleplerine verilecek olumlu sonuca karşı harekete geçer.

Fransa Erasmus Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Vize başvurularında son derece önemli olan başvuru formuna online ortamdan ulaşmanız esas alınır. Bunun için öncelikle Fransa Erasmus başvuru formu ücretsiz indir çağrısına geçilir ve linkler sayesinde:

 • Online olarak adı üstünde herhangi bir ödeme yapmadan indirme işlemi gerçekleşir.
 • İndirme neticesinde formun cihaza kaydedilmesi ve açılması esas alınır.

Bu adımlar ile zaman kaybetmeden başvuru formunu açar ve talep edilen bilgileri eksiksiz olacak şekilde sıralamaya başlarsınız. Hatta sıralanan bilgilerin son aşamada doğruluğu da kontrol edilmeli ve imzaya geçilmelidir.

Fransa Erasmus Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Fransa Erasmus başvuru formu nasıl doldurulur öğrenmek için tarafımızla iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Hatta sadece başvuru formu değil bununla birlikte gerekli evrakların toplanması da esas alınır.

Erasmus vizesi uzun süreli olarak kabul edilir ve form üzerinden müracaat gerçekleşir. Form için de sadece geçerli olan dil Fransızca olarak belirtilir. Bu şekilde istenilen bilgileri eksiksiz olarak girenler 2 nüsha ibraz etmelidir. Belirtilen şartlara uygun olan belgeler kabul görür ve değerlendirmeye alınır.

Fransa Erasmus Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Fransa Erasmus vizesi başvuru formu ve belgeler üzerinden incelemeler yetkili mercilerden yapılır. Bu incelemelere karşı 7 – 10 iş günü içerisinde sonuçları öğrenmeniz esas alınır. Sadece ek evraklara ihtiyaç duyulduğu zaman bu süre 10 günü aşabilir.

Fransa Erasmus Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize ücretleri seyahat amacına ve süresine bağlı olarak kararlaştırılır. Başvuruların akabinde öğrendiğiniz ücreti yatırmanız beklenir ve bu şekilde işlemleriniz sürdürülür.

Fransa Konsolosluğu Ankara

Fransa Konsolosluğu Ankara vize başvuru adımlarını kabul etmektedir. Bu aşamada D v C türü vize işlemlerini tamamlayabilirsiniz. D türü vizede kişilerin 90 günden fazla kalma durumu söz konusudur. C türü vizede ise 90 günden az kalacak olan kişiler düşünülmüştür. Paris Caddesi Numara 70, Kavaklıdere adresine gerekli olan belge teslim adımlarını anında tamamlayabilirsiniz. Fransa Konsolosluğu vize başvuru adımlarını ve diğer tüm takip adımlarını anında firmamız ile iş birliği içerisinde tamamlayabilirsiniz. Yetkililerimiz ile iletişim kurarak işlem akışımıza dair daha detaylı bilgi alma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu İstanbul

Fransa Konsolosluğu İstanbul temsilciliği hem vize başvuru adımlarında hem de Fransa vatandaşlarının tenfiz işlemlerinde hizmet sunmaktadır. İstiklal Caddesi, 4 Taksim adresi aracılığı ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. pandemi sürecinde bazı işlem gruplarının online şekilde tamamlandığı da unutulmamalıdır. Bu nedenle bizzat gelmeden önce sizin işlem biriminizin hangi işlem akışı için uygun olduğuna dair ayrıca bilgi almanız verimli olacaktır.

Fransa Konsolosluğu İletişim

Fransa Konsolosluğu iletişim bilgileri aracılığı ile resmi sürece dair takip adımlarını tamamlarken aynı zamanda sürece dair aksaklık yaşadıysanız bunun da giderilmesi için başvuruda bulunabilirsiniz. +90-312-455-4545 ve +90-212-334-8730 telefon numaraları mesai saatlerinde eksiksiz şekilde destek sunmaktadır. Bu numaralar aracılığı ile yetkili birimlere anında erişim sağlama hakkınız olacaktır.

[email protected] mail adresi de aktiftir. Mail adresine hem sürece dair başvurularınızı iletebilir hem de aldığınız hizmete dair olumlu olumsuz yorumlarınızı bildirebilirsiniz. Bu konuda kısıtlama getirilmemiştir. Fransa Konsolosluğu iletilen maillere olabildiğince hızlı şekilde yanıt veren bir temsilci birimi oluşturmuştur.

Fransa Konsolosluğu Randevu

Fransa Konsolosluğu randevu işlemlerini en kısa sürede iletişim numaraları üzerinden tamamlayabilirsiniz. Sadece iletişim numaraları üzerinden değil aynı zamanda hazırlanan dijital ara yüzden de istifade etme hakkınız vardır. Bu dijital ara yüzde almış olduğunuz randevunun günü ya da saatini değiştirmek isterseniz anında yetkililer ile iletişime geçmelisiniz. Randevu alınırken size bu randevuya hangi belgeleri derleyerek gelmeniz gerektiği konusunda da bilgilendirme sunulacaktır. Bu şekilde resmi verilerin analiz edilmesi ve sürecin hızı artış gösterir.

Fransa Erasmus Vizesi S.S.S

Fransa Erasmus Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa Erasmus Vizesi başvuru tarihinden itibaren 5-7 iş günü içinde sonuçlanır. Fransa Erasmus vizesi başvurularına eğitim dönemleri dikkate alınarak başvuru yapılmalıdır.

Fransa Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa Erasmus Vizesi almak için yetkili vize başvuru merkezinden randevu almak gerekir. Eğitim görülecek Fransa eğitim kurumundan kabul mektubu gereklidir.

Fransa Erasmus Vizesi Ücreti Nedir?

Fransa Erasmus vizesi için ödenmesi gereken konsolosluk harcı 80 Euro, hizmet bedeli 30 Euro'dur.

Fransa Vize Ücreti sayfamızdan geniş bilgi alınız.