Fransa Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa Schengen vizesi, Schengen vizesi türleri içinde en çok tercih edilen vizelerden biri. Fransa Schengen vizesi nasıl alınır diye düşünüyorsanız bu makaleyi dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

T.C. vatandaşlarının her daim en çok seyahat ettiği ülkelerden olan Fransa’ya, turistik, ticari veya aile ziyareti amaçlı kısa süreli seyahatler için bu vizenin alınması gerekmektedir. Başvuruları Fransa Konsolosluğu tarafından vize işlemleri için yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine akredite vize danışmanlık firmaları aracılığı ile yapmanız, prosedüre dair zaman kayıplarını önleyerek tercih ettiğinizi vize türünü zahmetsizce almanızı sağlayacaktır. Fransa vizesi hakkında tüm karar yetkisi Fransa Konsolosluğuna ve Fransa Büyükelçiliğine aittir. Bu kurumlardan başka hiçbir kurumun vize sonucu hakkında karar yetkisi yoktur.

Fransa Devleti, Türkiye Cumhuriyeti Bordo pasaportu (Umuma Mahsus pasaport) olanlardan vize almalarını talep etmektedir. Vize başvurusu yapmanın önceliklerinden biri seyahat sonrası 3 ay geçerliliği olan bir pasaportunuzun olmasıdır. Buna ilaveten pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması, vize etiketinin işlenebileceği en az iki adet boş sayfasının olması gerekirken, yıpranmamış bir pasaportla başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Geçerli pasaportunuz ile Fransa turistik vize, Fransa ticari vize ve Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Bu vize türleri Schegen kapsamındaki C tipi vizeler olup, vize sahibine 180 günlük süre için en fazla 90 gün serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Burada belirtmekte fayda var ki Fransa Schengen vizesi ile Schengen bölgesindeki diğer ülkelere de seyahat hakkınız vardır. Turistik, ticari ve özel ziyaret vizesi başvurularında diğer önemli koşul ise Fransa Konsolosluğu tarafından belirtilen gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Vize için gereken evrakların kişisel duruma, çalışma durumuna veya sosyal duruma göre hazırlanması gerekmektedir.

Fransa Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvurusunda kullanılacak evrakların güncel prosedürlere uygun olması gerekmekte olup evrakların hazırlık aşaması üstünde önemle durulması gereken bir evrak takibini gerektirmektedir. Güncel olmayan, eksik evrakla yapılan, seyahat amacına hizmet etmeyen evraklarla yapılan başvurular maalesef vize reddiyle sonuçlanmaktadır. Vize Merkezi, Türkiye’nin dört bir yanındaki şubeleri ile ve uzman vize danışmanlarıyla Schengen vizesi işlemlerinde evrak takibini güncel vize uygulamalarına uygun şekilde yaparak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasında vize başvuru sahiplerine destek vermektedir.

Fransa Schengen Vizesi Nasıl Alınır? S.S.S

Fransa Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa kısa süreli Schengen Vizesi başvurusu yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak yapılır.

Fransa Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa Schengen vizesi başvuru sonucu 5 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlandırır. Ancak prosedürlere uyulmamış ise ek evrak talebinde bulunulabileceği için vize çıkış süresi uzamaktadır. Bu durum göz önüne alınarak Fransa seyahatinden en az 1 ay önce vize başvurusunun yapılması önerilir.[/

Fransa Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Fransa kısa süreli vizeli Schengen vizelerinin konsolosluk harç ücreti 80 Euro'dur. Ek olarak 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

Fransa Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.