Fransa Vize Ücreti 2023

fransa vize ücreti 2018

Fransa vize ücreti 2018 itibariyle konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru/parmak izi verme merkezi işlem ücretlerini içermektedir. Fransa vize ücretleri talep edilen vize türüne göre değişmektedir.

Fransa Schengen vize türleri kısa süreli turistik amaçlı, iş amaçlı veya aile ve arkadaş ziyareti amaçlı seyahatleri içermekte olup C tipi vize türleridir. Fransa D vize türü kapsamına giren oturum izni çalışma izni, aile birleşimi gibi vize türleri uzun süreli olup Fransa’da 90 günden fazla kalmayı amaçlayanların başvurduğu vize türleridir. Vize ücretleri vizenin süresine ve amacına göre farklılık gösterir.

Fransa Vize Harç Ücretleri

Fransa Vize Ücreti 2022 konsolosluk harç bedeli pek çok Schengen vizesinde olduğu gibi 60 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvuru merkezi ücretleri başvuru sahibinin aldığı hizmetlere göre farklılık gösterebilir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki başvurular doğrudan Fransa Konsolosluğuna yapılmamaktadır. Akredite başvuru merkezinden online randevu alınarak başvuru işlemleri başlatılabilmektedir. Başvuru merkezi ve vize danışmanlık hizmeti veren firmalar Fransa vize işlemleri için hizmet bedelleri almaktadır.

VIP servisi, erken saatte randevu, kurye servisi, başvuru ardından kurye hizmeti, biyometrik fotoğraf çekimi, fotokopi, seyahat sağlık sigortası gibi hizmetler ek hizmetler olup, bu hizmetlerin her kalemi için ücret talep edilmektedir.

5 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilememektedir ancak 6 ve 12 yaş arası çocuklardan 35 Euro harç bedeli alınmaktadır. Bu ücretler sadece konsolosluk harç bedelleridir. Başvuru merkezi ek ücretleri çocuklar için de geçerlidir.

Vize işlemlerinizi vize danışmanlık hizmeti veren firmalar ile gerçekleştirdiğiniz takdirde randevu alımı, evrak takibi, başvuru formu doldurma, seyahat sağlık sigortası ve otel rezervasyonu gibi ücretler için hizmet bedelleri alınmakta olup bu hizmetlerin tümü danışmanlık firmasının çalışma alanı içinde yer almaktadır.

Vize reddi durumunda ücretlerin geri ödemesi söz konusu değildir. Ayrıca önemle hatırlatmak gerekir ki Fransa vizesinin sonucu hakkında karar mercileri sadece Fransa diplomatik kurumları olan Fransa Konsolosluğu, Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliğidir.

Vize başvuru merkezlerinin ve vize danışmanlık hizmeti veren firmaların vize işlemlerindeki rolü evrak takibi ve evrak kabulü ile sınırlıdır. Vize sonucu ve süresine dair herhangi bir açıklama yapma yetkisine sahip değillerdir.

Fransa Vize Ücreti 2022 S.S.S

Fransa Vize Ücreti Nedir?

Fransa Vizesi Ücreti 80 Euro vize konsolosluk harcı olarak ödenir, 30 Euro hizmet bedeli ödenir.

Fransa vize evrakları nelerdir?

Fransa kısa süreli vizeleri için şu temel evrakları hazırlamak gerekir: Pasaport ve Eski Schengen vizelerinin fotokopileri, Kimlik belgesi fotokopileri, 2 Adet biyometrik fotoğraf, Tam vukuatlı nüfus kaydı, Fransa vize başvuru formu ve dilekçesi, Seyahat Sağlık sigortası, Otel ve ulaşım rezervasyonları, Gelir belgesi, Banka hesap özeti

Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Genellikle Fransa vizeleri 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre 15 güne uzayabilir.

Fransa Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.