Fransa Vizesi 2023 Vize Başvuru Şartları

Fransa’ya seyahat etmek isteyen kişiler ilk olarak seyahat amaçları dahilinde, belirlenen vize türüne başvuruda bulunarak vize işlemlerini halletmeleri gerekmektedir. Vize onayı alındığı ve vize çıktığı takdirde, Fransa’ya seyahat edebilirsiniz.

Fransa vizesi 2023 yılı vize işlemleri, bu ülkenin Schengen ülkeleri arasında yer alması nedeni ile Schengen prosedürü dahilinde yapılmaktadır. Scgengen vizesinde ise C tipi yani kısa süreli vizeler ve D tipi yani uzun süreli vizeler olmak üzere 2 ana vize kategorisi bulunmaktadır. Her vize türünün ve kategorisinin vize işlemleri farklılık göstermektedir.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Ülkemizden en çok seyahat edilen devletler içerisinde yer alan Fransa’ya gitmek isteyen kişilerin yukarıda da belirtildiği üzere seyahat amaçlarına uygun bir Fransa vizesi alması gerekmektedir. Fransa vizesi 2023 yılı vize işlemleri kısa süreli vizeler ve uzun süreli vizelerde farklılık göstermektedir. Bu bağlamda C tipi vize almak isteyen kişiler, vize başvurularını ilgili evraklar ile birlikte vize başvuru merkezleri üzerinden yapabilirken, uzun süreli vize yani D tipi vize için başvuruda bulunmak isteyen kişiler de vize müracaat işlemlerini konsolosluklar üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Fransa vizesi gerekli evraklar 2023 yılı için belirtilen belgeler ise, seyahat amacına uygun vize türüne göre farklılık gösterecektir. Ancak hemen hemen hepsinde yer alan evraklar; pasaport, biyometrik fotoğraf, vize başvuru formu, nüfusa kayıt örneği, sicil kaydı gibi belgelerdir

Bu bağlamda Fransa’ya gitmek için ne gerekli sorusunun yanıtı için bu belgelerin düzenlenerek konsolosluğa müracaat edilmesi ve uygun vizenin alınması cevabı verilebilmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Fransa vizesi 2023 yılı için en çok merak edilen vize türlerinden biri de aile birleşimi vizesidir. Bilindiği üzere bu vize türünü yalnızca 1. Dereceden aile üyeleri alabilir ve bu vize ile ülke sınırları içerisinde 90 günden fazla kalınabilir. Evlilik vizesi ya da eş vizesi olarak da isimlendirilen Fransa ile birleşimi vizesi için hem sizin hem de Fransa’da yaşayan eşin ya da eş adayının hazırlaması gereken vize evrakları bulunmaktadır. Bu bağlamda Fransa aile birleşimi gerekli evraklar listesi aşağıda verildiği gibidir:

 • Nüfus kağıdı fotokopisi
 • Geçerliliği olan ve güncel bir T.C pasaportu
 • Sabıka kaydı
 • Banka hesap dökümleri
 • Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği
 • Fransa vize başvuru formu
 • Fransa’da yaşayan eşin mesleki ve maaş bilgileri
 • Fransa’da yaşayan eşin ikamet bilgileri
 • Fransa’da birlikte yaşanacak konuta dair tapu ya da kira sözleşmesi fotokopisi
 • Evlilik cüzdanı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Biyometrik fotoğraf

Uzun süreli yani D tipi vize içerisinde yer alan Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusu için verilecek cevap da, sonucun açıklanmasının 90 günü bulabileceğidir.

Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa vizesi 2023 yılı için bu ülkede çalışmak isteyenler için uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere 2 ayrı vize türü bulunmaktadır. Kısa süreli yani C tipi vize aslında iş seyahati olarak geçmektedir. Ülkede uzun süreli yani 90 günün üzerinde çalışma durumu söz konusu ise o zaman alınması gereken vize türü uzun süreli vize ( D tipi ) olacaktır.

Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar listesinde yer alması gereken en önemli evrak; çalışma iznidir. Çalışma iznini almadığınız yani bir şirket tarafından ya da yasal bir kurum tarafından işe kabul edilmediğiniz sürece çalışma vizesi alamazsınız.

Fransa vizesi alınabiliyor mu sorusu için de gerekli evrakları hazırlayıp, gerekli şartları yerine getirdikten sonra çalışma vizesinin alınabileceği söylenebilir.

Fransa öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa vizesi 2023 yılı vize işlemleri alınmak istenen öğrenci vizesi türüne göre farklılık göstermektedir. Bu bağlamda ülkede herhangi bir kurs ya da 90 günün altında bir eğitime katılacaksanız o zaman C tipi yani kısa süreli bir öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Eğer katılacağınız eğitim programı 90 günün üzerinde ise ya da bu ülkede lisans, lisansüstü gibi eğitimler alacaksanız o zaman D tipi, yani uzun süreli bir öğrenci vizesi almanız gerekmektedir.

Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde en önemli belge de; vize işlemlerine başvurmadan evvel katılmak istediğiniz eğitim programını sunan eğitim yerinden aldığınız kabul dilekçesidir. Eğer kabul dilekçesi alamazsınız, Fransa öğrenci vizesi de alamazsınız.

Fransa vizesi almak zor mu diye sorulan sorular için de sizlerden talep edilen evrak listesini usule uygun ve eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, şartlara da uygunluk gösterdiğiniz takdirde zor değildir diyebiliriz.

Fransa Vizesi Ücreti 2023

Fransa vizesi 2023 yılı vize ücretleri, hangi vizenin alınacağına göre farklılık gösterecektir. Bu yüzden eğer bu ülkeye ne sebeple seyahat edecekseniz ona uygun vize türü için güncel evrak listesi ve güncel fiyat bilgilerine doğru bir şekilde ulaşmanız gerekmektedir.

Fransa vize ücreti 2023 yılı için kısa süreli vizelerde 60 Euro olarak belirlenmiş iken, uzun süreli yani D tipi vizelerde ise hangi vize türünü alacağınıza göre bu ücret değişecektir.

Peki, Fransa’ya gitmek için hesapta ne kadar para olmalı? Yine kısa süreli yani yaklaşık; 7 ila 10 günlük seyahatler için hesabınızda en az 7-8 bin TL civarında paranın bulunması gerekmektedir.

Fransa Vizesi Aile Birleşimi 2023

Fransa vizesi 2023 yılında aile birleşimi için başvuruda bulunacaksanız o zaman gerekli evrakları usule uygun bir şekilde hazırlayarak teslim etmeniz gerekmektedir. Müracaat işlemleri Fransa Konsoloslukları ya da Fransa Büyükelçiliği üzerinden yapılmaktadır.

Fransa vizesi aile birleşimi 2023 yılında başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra vize onayını almanız halinde bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Peki, Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için bu süre ne idi? Fransa ile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize türü olduğu için açıklanma süresi de 90 günü bulabilmektedir.

Fransa Çalışma Vizesi 2023

Fransa vizesi 2023 yılında bu ülkede uzun süreli olarak çalışmak isteyenler, çalışma vizesi ve çalışma izni almak durumundadır. Yukarıda belirttiğimiz üzere eğer bu ülkede bulunan bir kurum tarafından işe alınmamışsanız o zaman Fransa çalışma vizesi 2023 yılı için vize başvurunuz geçersiz kabul edilecektir.

Fransa işçi vizesi kaç günde çıkar sorusu için ise müracaatın yanıt bulmasının yaklaşık 15- 20 gün sürdüğü söylenebilir.

Fransa Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Fransa vizesi 2023 yılında erasmus programı için öğrencilerin en çok tercih ettiği vize türlerinden biridir. Bu bağlamda bu ülkeye herhangi bir kısa süreli eğitim programı ya da erasmus için gitmek isteyen kişiler Fransa eğitim&eramus vizesi 2023 yılı için müracaatta bulunabilirler.

Fransa erasmus vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı için de 7 ila 10 günlük bir süreçten bahsedebiliriz.

Fransa Vizesi 2023 S.S.S

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa kısa süreli vize ücreti konsolosluk harcı 80 Euro, vize başvuru merkezi hizmet bedeli 30 Euro, danışmanlık ücreti 30 Euro'dur.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınmalıdır. Uzun süreli Fransa vizeleri için vize başvuru sahibi şahsen Fransız konsolosluklarından randevu alınır.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa Vizelerinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 5 iş günüdür.

Fransa Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.