Fransa Vizesi Başvuru Formu

Fransa Vizesi Başvuru Formu

Fransa vizesi başvuru formu, Fransa Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi bir belgedir ve Schengen vize prosedürlerine uygun şekilde oluşturulmuştur.

Fransa vize başvuru formu Schengen vize başvuru formudur ve Fransa vizesi başvurusunda bulunacak kişiler tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulacak olup Fransa vizesi evrakları arasında bulundurulması zorunludur. Fransa Schengen vize başvuru formu olmadan yapılan başvurular Fransa Konsolosluğu tarafından kabul edilmemekte olup başvurular işleme alınmamaktadır.
Fransa vizesi başvuru formunun dili Fransızca, Türkçe, İngilizce olabilmektedir. Fransa vize başvuru formunun gerçeğe uygun bilgiler içermesi ve seyahat amacına uygun gerekli evraklar ve destekleyici belgeleri tamamlayıcı nitelikte olmalıdır. Fransa vize başvuru formu, Fransa kısa süreli Schengen vize türlerinde yapılan bütün başvurularda kullanılır. Bu vize türleri: Fransa turistik vize, Fransa ticari vize, Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesidir.

Fransa Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Fransa vizesi başvurularında, vize başvuru formu büyük bir öneme sahiptir çünkü seyahatinize dair önemli detaylar hakkında bilgiler bu formda yer alacaktır. Fransa Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiye bu form vasıtası ile ulaşmakta olup, diğer başvuru evraklarının kontrolü bu formda verilen bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır. Formda, Fransa Konsolosluğu tarafından doldurulacak alan haricinde hiçbir soru boş geçilmemeli, formun tümü eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Fransa vizesi başvuru sahibi, Fransa vize başvuru formunun doldurulup imzalayarak Fransa vize işlemleri süresince ve seyahati sonrasına dair vereceği bilgilerde gerçeğe uygun beyanda bulunduğunu, ülkeye girişi sırasında sınır görevlilerinin de sorumluluğu olduğunu ve vize süresi bitmeden önce ülkeyi terk edeceğini taahhüt eder. Ayrıca Fransa vizesi almış olmanızın Fransa ve Schengen bölgesine girişinizi garanti etmeyeceğini ve sınır kontrol noktalarındaki görevlilerin ülkeye girişte yetki sahibi olduğunu da bu forma imza atarak kabul etmiş olursunuz.

Fransa vize başvuru formu içinde vereceğiniz eksiksiz bilgiler, sunacağınız vize belgeleri ile desteklenecek olduğundan seyahat amacına uygun şekilde doldurulmayan formlar da en az eksik doldurulan veya hatalı doldurulan formlar kadar vize reddine sebebiyet verebilmektedir.
Fransa vize başvuru formunda vereceğinizi pasaport bilgileriniz kimlik bilgilerinizle uyumlu olmalıdır, adınız soyadınız, pasaport numarası gibi bölümler aynen pasaportta yazdığı şekilde yer almalıdır.

Fransa Vizesi Başvuru Formu S.S.S

Fransa Vizesi Başvuru Formu PDF Nereden Alınır?

Fransa vizesi başvuru formu PDF formatında yetkili vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Fransa Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Fransa vizesi başvuru formu online olarak ya da çıktısı alınarak eksiksiz ve hatasız biçimde doldurulur ve yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak teslim edilir.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Fransa vizeleri 5 iş günü içinde, uzun süreli vizeler 15-30 gün içinde sonuçlanır.

Fransa Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.