Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023

avusturya vizesi gerekli evraklar

Fransa vizesi için gerekli evraklar 2018 yılında Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. Fransa vize başvurularının randevu tarihi itibariyle güncel olması gerekmektedir.

Fransa Schengen vizesi işlemlerinde seyahat sonrası 6 ay geçerli pasaport ile başvuruların yapılması talep edilmektedir. Fransa Konsolosluğu T.C. Bordo pasaport sahiplerinden vize talep ederken, Yeşil, Gri ve Siyah pasaportlu T.C vatandaşları en fazla 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadırlar.
Fransa vizesi için gerekli evraklar 2018 yılında vize başvuru sahiplerinin sosyal ve mesleki durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Çalışanların, iş yeri sahiplerinin, ev hanımları, öğrenciler ve emeklilerin hazırlamaları gereken evraklar birbirinden farklılık içermekle birlikte geçerli pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümleri, Schengen vize başvuru formu, şirket evrakları, seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonu hemen her başvuru tipinde ortak olan evraklardır. Vize dokümanları ayrıca vize türüne göre de değişmektedir. Fransa ticari, turistik ve aile ziyareti vizesi türleri kısa süreli Schengen vize kategorisinde yer almaktadır. Seyahat amacı belirlendikten sonra vize türüne uygun olan evrakların hazırlanması gerekmektedir.

Fransa Vizesi Gerekli Evrakların İbrazı

Vize türüne uygun evrakların da ibrazı söz konusudur. Fransa ticari vize başvurularında Fransa’daki firmadan ticari vize davetiyesi talep edilirken, Fransa aile ve arkadaş ziyareti başvurularında vize başvuru sahibi Fransa’daki yakınlarından alacakları davetiyeyi başvuru dosyasına eklemelidirler. Vize başvuru formunda seyahat amacının ve vize türünün yanlış bildiriminin vize reddine neden olabileceği unutulmamalıdır.

Fransa vizesi için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin ülkeye geri dönüşünü garanti edecek özellikte olmalıdır. Banka hesap dökümlerindeki son 3 aya ait hareketler, gerektiği durumda ibraz edilen tapu ve araç ruhsatı gibi belgeler önem arzetmektedir. Otel rezervasyonlarının vize randevu tarihi itibari ile geçerli olması gibi detaylara da dikkat edilmelidir.

Fransa vize başvuru formunda verilen bilgiler başvuru evrakları ile desteklenmelidir. Başvuru formu İngilizce, Fransızca veya Türkçe olarak doldurulmalı ve vize başvuru sahibinin imzasını taşımalıdır. Formun eksiksiz doldurulması ve vize evraklarının eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu ek evrak isteme hakkını saklı tutmakta olup, vize türüne ve vize başvuru sahibinin durumuna özel destekleyici evraklar talep edebilmektedir.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022 S.S.S

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa vize başvuru evrakları temelde şu şekildedir: Fransa vize başvuru formu ve dilekçesi, Pasaportların ve kimlik belgelerinin fotokopileri, Nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf, Otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, Gelir belgeleri ve banka hesap özeti

Fransa Vize Ücreti Nedir?

Fransa vizesi için konsolosluk harcı olarak 80 Euro ödenir, ek olarak 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli mevcuttur.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa kısa süreli vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılır. Vize başvuru sahibi gerekli evrakları hazırlamalı ve vize başvurusunu tamamlamalıdır.

Fransa Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.