Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Fransa vizesi kaç günde çıkar

Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı Fransa Konsolosluğunun inisiyatifinde olan bir durumdur. Bununla birlikte Fransa vizesinin sonuçlanma süresi 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir. Bu süreler Fransa vizesi için alınan randevu tarihinden itibaren geçerlidir. Fransa vizesi için gereken evraklar vize randevusunda teslim edilirken, aynı zamanda biyometri işlemi – parmak izi ibraz işlemi de yapılmaktadır. Fransa vizesinin çıkış süresi Fransa Konsolosluğunun yoğunluğuna göre de değişebilmektedir. Turizm sezonunun yoğun olduğu tarihlerde veya bayram tatili gibi hazırlıkların yapıldığı dönemler öncesinde Fransa vizesinin çıkış süresi uzayabilmektedir.

Fransa Vizesi Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize başvuruları seyahatten 3 ay öncesinden başlatılabilmekle birlikte, seyahate bir ay kala da yapılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Fransa vize randevusunda sunacağınız evrakların güncel tarihli olmasıdır. Fransa Konsolosluğunun belirli durumlarda ek evrak talep etmesi, resmi tatiller veya istisnai durumlarda kapalı olması vizenin çıkış süresini uzatabilir. Fransa Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda Fransa vize başvurusunda bulunan kişiyle mülakat yapma gereksinimi duyabilir. Bu gibi durumların dikkatte alınması ve hazırlıklı olunması gerekmektedir. Daha önceden alınmış Fransa veya başka bir Schengen vizesi için parmak izi vermiş olan kişilerden istisnai durumlarda yeniden biyometrik bilgilerinin ibrazı gerekebilmektedir.

Fransa vizesinin çıkış zamanını randevu tarihinden itibaren düşünmek gerekmektedir. Fransa vize başvurusu Fransa Konsolosluğunun akredite edip yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla yapılmaktadır. Fransa vize randevusunda evraklarınız teslim edildikten sonra vize sonucu 3 ila 5 iş günü içinde açıklanır. Ancak vize başvuru evraklarının tesliminde eksik evrakların tamamlanmasına dair talepte bulunulabilir. Böyle durumlarda Fransa vizesinin sonuçlanma süresi eksik evrakın tamamlandığı günden itibaren geçerli olur. Fransa vize başvurularında hiçbir koşulda eksik evraklarla başvuru kabul edilmez.

Fransa vizesi için gereken evrakların tümüyle başvuru yapılması zorunludur, kısmen başvuru ya da bir diğer deyişle kısmi evraklarla başvuru söz konusu değildir. Firma çalışanları bazı durumlarda bazı şirket evraklarını sunamayabilirler ancak bu tip başvurular vize reddiyle sonuçlanabilir.

Olumlu sonuçlanan Fransa vize etiketinde Schengen bölgesine giriş sayısı ve kaç gün kalınacağına dair bilgi yer alır. Vize başvurusu ret ile sonuçlandıysa Fransa Konsolosluğu vize reddiyle ilgili açıklama yapma veya yapmama hakkını saklı tutar.

Fransa vizesi kaç günde çıkar? S.S.S

Fransa vizeleri kaç günde çıkar?

Fransa kısa süreli vizeleri 5 iş günü, uzun süreli vizeleri 15 günde sonuçlanmaktadır. Bu süre hatalı başvurularda uzayabilir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli Fransa vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir, uzun süreli vizelerde Fransa konsolosluklarından şahsen randevu alınmalıdır.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Kısa süreli Fransa vizeleri konsolosluk harcı 80 Euro, hizmet bedeli 30 Euro'dur.

Fransa Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.