Fransa Vizesi Online Başvuru

Fransa Vizesi Online Başvuru

Fransa vizesi online başvuru Fransa Konsolosluğunun akredite firmasından randevu almak üzere yapılması gereken bir işlemdir. Fransa vizesi başvurunuzu şahsen veya vize acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak vize randevusunda biyometrik veri ibrazı olduğu için Fransa vize randevusuna şahsen gidilmelidir. Son 5 yıl içinde Fransa’dan veya bir diğer Schengen ülkesinden aldığınız bir vizeniz varsa ve eski vize etiketi üstünde VIS etiketi varsa parmak izi işlemi için gelmeden vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vizesi Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Fransa vize başvuru formu online ortamda Konsolosluk web sitesinde ve ilgili sitelerde bulunabilmektedir ancak online olarak doldurulup, Konsolosluğa gönderilen bir form değildir. Bilgisayar ortamında veya elle okunaklı bir şekilde doldurulur ve alınan çıktısı başvuru dosyasına eklenir. İlgili bölümler ıslak imzalı olmalıdır. İmza başvuru sahibinin kendisi tarafından atılmalıdır.

Fransa vize randevusu, Fransa Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır. Başvurular mülakat içermediği için eski Schengen vizesinde geçerli parmak izi bulunan kişilerin başvuruları danışman firmalar aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bununla birlikte Fransa Konsolosluğu lüzum gördüğü durumlarda başvuru sahibini şahsen görüşmek için Konsolosluğa vize mülakatına çağırabilir. Vize mülakatı sadece Fransa Konsolosluğunda yapılmaktadır, başvuru merkezlerinde vize mülakatı yapılmamaktadır. Konsolosluğun gerekli gördüğü durumda yapılan vize mülakatı başvuru evrakları teslim edildikten sonra yapılmakta olup, eksiksiz evrakla yapılan başvurularda bir zorunluluk değildir. Eksiksiz evraklarla yapılan vize başvurusu yapıldığında Fransa vize randevusu evrakların teslimini ve biyometrik veri ibrazını içermektedir.

Fransa vizesi online başvuru ile randevu alma işlemi sırasında bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Bu şifre en az 8 en fazla 15 karakterden oluşturulmalı ve Türkçe karakter veya işaret içememelidir. Randevunuz online sistemde onaylandıktan sonra çıktısın almanız gerekmektedir. Randevuya gelirken, bu onay mektubunun vize başvuru sahibinin yanında olması gerekmektedir.

Online randevu için doldurduğunuz form Schengen vize başvuru değildir. Ancak her iki formda vermiş olduğunuz bilgilerin birbiriyle tutarlı olması gerekmektedir. Bu nedenle evraklarınızın ve kimlik, pasaport bilgileriniz güncelliğine dikkat ediniz. Seyahat amacınız ve vize türüyle ilgili çelişkili bir durum ortaya çıktığında vize reddi olasılığı artmaktadır.

Fransa Vizesi Online Başvuru S.S.S

Fransa Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa Schengen vizeleri için Schengen vize başvuru formu doldurulmalıdır. Schengen vize başvuru formu yetkili vize başvuru merkezinde online olarak İnternet üzerinden doldurulabilir.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa kısa süreli vizelerinin çıkma süresi 5-7 iş günü olup uzun süreli vizelerde bu süre 1 ayı bulmaktadır.

Fransa Schengen Vize Ücreti Nedir?

Kısa süreli vizelerde Fransa Schengen vize ücreti 80 Euro'dur. Bu ücrete 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli eklenmelidir.

Fransa Vize Randevu sayfamızdan bilgi alınız.