Türkiye’nin Vize İstediği Ülkeler

Türkiye’nin vize istediği ülkeler arasında Bangladeş, Benin, Çad ve Malavi bulunmaktadır. Bu ülkelerin vatandaşlarının ülkemize giriş aşamasında vize alması zorunlu kılınmıştır. Vizesiz bir biçimde ülkeye giriş yapmak için ancak ülkeler arası ikili anlaşmaların yapılması gerekir. Bu ikili anlaşmaların arasına son eklenen seçeneklere göz atmak isterseniz Dışişleri Bakanlığının duyurular kısmına bir göz atabilirsiniz.

Türkiye Hangi Ülkeye Vize Uygulamıyor?

Türkiye hangi ülkeye vize uygulamıyor; Azerbaycan ve Ukrayna vize talep edilmeden giriş yapılan ve ülkemize kabul edilen seçeneklerdendir. Hem bu ülkelere vizesiz giriş yapabilirsiz hem de bu ülkelerin vatandaşları bizim ülkemize vizesiz giriş yaparak sorunsuz erişim sağlayabilir. Türkiye’nin vize istediği ülkeler kapsamında kişilerin özellikle sınır dışı edilmeme ve sabıka koşuluna dikkat etmeleri gerekmektedir. Örneğin vize serbestisi verilen bir ülkeden daha öncesinde kural ihlali sebebi ile sınır dışı edildiyseniz bu haktan istifade etmenize olanak verilmeyecektir.

Türkiye Hangi Ülkelere Vizesiz Giriş Yapabiliyor?

Türkiye hangi ülkelere vizesiz giriş yapabiliyor; İran vizesiz giriş yapabileceğimiz ülkeler arasında yer almaktadır. Bu giriş 90 gün ile sınırlı tutulmuştur. 90 günlük sınırlamayı aşacak olan ya da İran’da istihdam edilmek isteyen kişilerin temsilcilikler aracılığı ile vize başvurusunu yapması gerekmektedir.

Türkiye’nin vize istediği ülkeler arasında Nepal ve Nijer de yer almaktadır. Bu ülkelerin vatandaşları ülkemize giriş yaparken muhakkak temsilcilikler üzerinden prosedürlere uygun şekilde başvuru yapmasının sonrasında aldığı vizesini sunmalıdır. Ülkemiz de diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi maddi yetkinlik konusunda bir bilgilendirme talep etmektedir. Maddi yetkinlik mal varlığı ile ya da giriş yapacak olan bir kişinin masraflarının taahhütname ile üstlenmesi ile çözüme kavuşturulabilmektedir.

Türkiye Vize Alıyor Mu?

Türkiye vize alıyor mu; vize talep adımlarında kişilerin biyometrik fotoğraf sunması istenmektedir. Bu şekilde ülkeye giriş çıkış adımlarında kimlik tespit aşamasında asla bir sorun meydana gelmeyecektir. Son 6 aya ait olması da kimlik tespitinin kolaylaşmasını sağlar.

Türkiye’nin vize istediği ülkeler kapsamında talepte bulunurken bireylerden sabıka kaydı da istenecektir. Genel manada yaşanan güvenlik sorunları sebebi ile kalıcı oturum izni ya da vatandaşlık işlemleri kapsamında kişilerin sabıka kaydı olması ya da herhangi bir ülkeden suç sebebi ile sınır dışı edilmesi durumunda ret yanıtı alacağı kesindir.

Türkiye Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türkiye pasaportu kaç ülkeye vizesiz; Türk pasaportu ile ( umuma mahsus bordo pasaport ) 111 adet ülkeye vizesiz giriş yapılmasına olanak verilmektedir. Yeşil pasaportu olan bireylerin ise 111 adet ülkenin yanı sıra ek fırsatlar ile 67 ülkeye daha vizesiz bir biçimde giriş yapmasına olanak tanınmaktadır. Vizesiz giriş hakkı sunan ülkelere giriş adımında pasaportunuzu güncel tarihli bir biçimde sunmanız gerekmektedir. Pasaport talep ya da pasaport güncelleme adımlarını Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü üzerinden yerine getirebilirsiniz. Toplamda siyah, gri, yeşil ve bordo olmak üzere 4 tip pasaport bulunmaktadır.

Türkiye’nin vize istediği ülkeler; bu ülkeler ile ilerleyen aşamalarda yapılacak olan ikili anlaşmaların sonucunda vizesiz giriş çıkış adımları tamamlanabilmektedir. Vize danışmanlık firmalarından destek alarak hangi ülkeye hangi koşullarda giriş yapılabileceği konusunda bilgi sahibi olmanıza olanak verilmektedir. Vize danışmanlık firmaları sayesinde kişilerin vize talep adımları ile birebir ilgilenmek zorunda kalmadan süreci taklip etmelerine fırsat verilir.

İngiliz Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

İngiliz pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir; İngiliz pasaportu ile Fransa ve Almanya’ya kısa süreli olmak kaydı ile giriş yapılmasına izin verilmektedir. İngiltere bir Schengen ülkesi değildir. Bu nedenle Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapılmasına ya da İngiltere vizesinin Schengen statüsünde olmasına olanak verilmeyecektir.

Türkiye’nin vize istediği ülkeler incelemeye alınırken kişilerin özellikle koşullar analiz edilmelidir. Maddi koşulların açık şekilde beyan edilmesinin ana amacı her kişinin kendi maddi ihtiyacını karşılayabilecek maddi birikime sahip olduğunun kanıtlanmasıdır. Ayrıca seyahat ve sağlık sigortasının da tüm süreci içine alacak şekilde aktif kılınması gerekir.

Türkiye’nin Vize İstediği Ülkeler S.S.S

Türkiye'nin Vize İstediği Ülkeler 2022 Hangileridir?

Türkiye Vize Politikasına göre 57 ülkeye vize uygulamaktadır. Bu ülkelerin çoğu Afrika ülkeleridir, Afganistan, Bangladeş ve Suriye gibi bazı Asya ülkelerinden de vize istenmektedir. ABD, Avustralya gibi bazı gelişmiş ülkelerin umuma mahsus pasaportlarına da vize uygulanmaktadır.

Türkiye'nin Vize İstemediği Ülkeler 2022 Hangileridir?

Türkiye vize politikasında Avrupa Birliği'nin çoğu ülkesinin vatandaşları vizeden muaftır. Almanya, İngiltere, Avusturya, Hollanda, İspanya, İtalya, İsviçre, Japonya, Rusya gibi ülkelerin vatandaşları Türkiye seyahatlerinde vizeden muaftır.

Fransa Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.