Uzun Süreli Fransa Schengen vizesi

Uzun Süreli Fransa Schengen vizesi

Fransa vizesinin süresine karar veren tek yetkili kurum Fransa Konsolosluğudur. Eğer Fransa Schengen vizesi için ilk kez başvuru yapıyorsanız ve daha önceden alınmış Schengen vizeleriniz yoksa, vizeniz olumlu sonuçlandığı takdirde en az seyahat tarihlerinizi kapsayacak şekilde vizeye sahip olursunuz. Uzun süreli Fransa Schengen vizesi ve vizenin çok girişli veya tek girişli olması Fransa Konsolosluğunun kararına bağlıdır.

Uzun Süreli Fransa Schengen Vizesi Hakkında

Fransa Konsolosluğu ve diğer ülkelere Schengen vizesi talep ederken dilekçenizde seyahat amacınızla çelişmeyecek şekilde bildirimde bulunmanız gerekiyor. Fransa Konsolosluğu vizenin süresine karar verirken geçmiş Schengen vizelerinizin durumuna, doğru kullanılıp kullanılmadığına, vize başvurusunda sunduğunuzu evrakların ülkeye geri dönüşünüzün teminatını doğru şekilde yansıtıp yansıtmadığı gibi unsurları göz önünde bulundurabilmekle birlikte hangi faktörün kısa süreli vize verileceğine hangisinin uzun süreli vize alımında etkili olacağına dair kesin bir veri sunmamaktadır. Ancak önceki Schengen vizelerinin ve diğer vizelerin doğru kullanımı önemli bir kriterdir. Fransa Konsolosluğundan Fransa vizesi alarak Fransa’ya hiç giriş yapmadan başka bir Schengen ülkesine giriş yapmak ve Schengen bölgesinde seyahat etmek bir sonraki vize başvurunuzda karşınıza bir sorun olarak çıkabilmektedir. Bu durumda vizenin doğru kullanımı önemlidir. Daha önceden Fransa’da oturum izni almış, ancak oturum süresi bitmiş kişilerin uzun süreli Schengen vizesi alacaklarına dair kesin bir kural veya karar yoktur. Belli bir süreyle verilen Schengen vize süresinin ve giriş çıkışların suiistimal edilmesi bir sonraki Schengen vize başvurularını, başka bir Schengen ülkesine talepte bulunulsa bile tehlikeye sokabilmektedir ve vize talebi ret ile sonuçlanabilmektedir.

Dilekçenizde seyahat amacınızın ve seyahat planınızın diğer vize evraklarında sunduğunuz bilgilerle çelişkili olmamasına dikkat ediniz. Seyahat sağlık sigortası, dilekçe, şirket izin yazısında belirtilen tarihler birbiriyle tutarlı olmalıdır. Fransa Schengen vize başvuru formunda ilk giriş yapılacak ülke kısmına Fransa yazılmalıdır.

Uzun süreli Fransa Schengen vizesi taleplerinde, eski vizelerin ve Schengen vizelerini içeren eski pasaportların da sunulması faydalı olur ancak yukarıda belirttiğimiz üzere çıkacak vizenin talep ettiği sürede verileceğinin herhangi bir garantisi yoktur ve bu konudaki yetki sadece Fransa Konsolosluğuna aittir.

Uzun Süreli Fransa Schengen Vizesi S.S.S

Fransada 90 günden uzun kalınır mı?

Evet, Fransa uzun süreli vizeye başvuru yaparak 90 günden daha uzun kalabilirsiniz.

Fransa uzun süreli vize için nereye başvuru yapılır?

Fransa kısa ve uzun süreli vize başvuruları, vize başvuru merkezlerinden ya da Fransa Dış Temsilcilikleri konsolosluk birimlerinden yapılır.

Fransa Uzun Süreli Vize Kaç Günde Çıkar?

Fransa uzun süreli vizelerinin sonuçlanma süresi 15-30 iş günüdür.

Fransa Vize Ücreti sayfamızdan bilgi alınız.